Blog

Gry do nauki projektowania graficznego
Ciekawostki

6 gier online do nauki projektowania graficznego

Gry i nauka? Niebezpieczne połączenie! A jednak czasami może z tego wyjść coś pożytecznego. Przykładem są gry wspierające proces nauki. Zebrałem tutaj 6 gier online do nauki projektowania graficznego, dzięki którym poznasz jak działają krzywe Béziera, nauczysz się pracować na kole barw oraz działać z kształtami wektorowymi w popularnych programach graficznych.

Drewniane czcionki przedstawiające litery w różnych krojach pisma
Projektowanie

Darmowe narzędzia online, które ułatwią Ci pracę z tekstem

Praca projektanta to nie tylko obróbka zdjęć, tworzenie ilustracji czy stron internetowych. To często też praca z tekstem (z dużą ilością tekstu). Nierzadko jednak zdarza się, że treść, która ma się znaleźć w katalogu, na ulotce czy na stronie internetowej nie jest poprawnie przygotowana. Teksty napisane wielkimi literami, spacje w nieodpowiednich miejscach czy brak interpunkcji to rzecz niezwykle powszechna. Jak więc radzić sobie z takimi problemami w bardziej obszernych publikacjach, by nie musieć usuwać każdej spacji ręcznie lub stawiać przecinków? Mam nadzieję, że znajdziesz odpowiedź w tym artykule – zebrałem w nim kilka narzędzi online, z których korzystam w codziennej pracy z tekstem.

Detal w typografii - widok strony
Książki

Książki dla projektantów: Detal w typografii

Na czytelność pisma drukarskiego wpływa wiele elementów – interlinia, światło międzyliterowe, wyrównanie tekstu czy choćby dobór odpowiedniego kroju. Znając jednak pewne zasady, którymi można się kierować w pracy dużo łatwiej stworzyć projekt, który będzie nie tylko estetyczny, ale też użyteczny i wygodny dla czytelnika. Detal w typografii jest wprowadzeniem do zagadnień z zakresu czytelności tekstu. Czego dokładnie możesz się dowiedzieć z tej książki?

strona książki przedstawiająca tajemnicze znaki
Książki

Książki dla projektantów: Człowiek i jego znaki

Człowiek i jego znaki to jedna z najczęściej polecanych książek dla projektantów graficznych. Co sprawia, że jest taka wyjątkowa? Czego można się z niej dowiedzieć? Dlaczego warto dodać ją do swojej biblioteczki? Postaram się odpowiedzieć przynajmniej na niektóre z tych pytań i ułatwić ci decyzję o zakupie.

Projektowanie

Darmowe zdjęcia do użytku komercyjnego — skąd je brać?

Dobrze dobrane zdjęcia są jak najwyższej jakości paliwo napędzające nasze projekty. Odpowiednie zdjęcie potrafi zwrócić uwagę odbiorcy lub podkreślić treść, którą chcesz przekazać. Jakie serwisy zapewniają najlepsze darmowe zdjęcia do użytku komercyjnego?

Projektowanie

Warsztat grafika — 12 narzędzi, które ułatwią Twoją pracę

Projektujesz strony www? A może tworzysz świetne ulotki lub składasz katalogi? Niezależnie czym się zajmujesz potrzebujesz do tego narzędzi! Nie chodzi tu jednak o podstawowy pakiet. Zapomnij o Photoshopie czy Illustratorze. Dziś zajmiemy się wszelkimi programami pomocniczymi, które nie tylko ułatwiają codzienną pracę. Bez tych programów po prostu nie można żyć.